OH MY DOODLES!

Czy Cavapoo generuje duże koszty?

Hej 🙂 Dzisiejszy wpis miał być poświęcony opiece nad cavadoodle’ami, ale ostatnio dostaję od Was mnóstwo zapytań związanych z ceną i kosztami za psa. Dlatego dziś kolejny post,kolejna odpowiedź na Wasze często pojawiające się pytania: Czy rasa cavadoodle generuje duże koszty?? Zapewne każdy, kto rozważał zakup rasowego psa, musiał przemyśleć liczne aspekty finansowe takiej decyzji. Kupić czworonoga to jedno, zupełnie co innego to dalsze utrzymanie i pielęgnacja zwierzaka. Jak to wygląda w przypadku cavapoo?

Najpierw zajmiemy się ceną zakupu takiego pupila. Cavapoo jest niezwykle pożądaną rasą – stanowi w końcu uosobienie cech psa idealnego.❤️ Stale rosnący popyt odzwierciedla się w cenie: za rasowego cavadoodle’a przyjdzie Wam zapłacić nie mniej niż 8-9 tysięcy złotych. Wielu z Was może być zszokowana tą ceną, ale biorąc pod uwagę niezwykle przyjacielskie usposobienie psiaka, niski koszt utrzymania, odporność na typowe dla psów choroby i przeuroczy wygląd, jest to zupełnie racjonalna cena. Jeżeli widzicie ogłoszenia szczeniąt, które wystawione są za 3 – 5 tysięcy, możecie być pewni, że macie do czynienia albo z pseudohodowlą, albo ze sprzedającym, który wprowadza Was w błąd. Widełki cenowe sięgają pułapu około 11-12 tysięcy złotych, choć za suki do rozmnażania przyjdzie Wam zapłacić nieco więcej. 

Cena zakupu może Wam zaprzeć dech w piersi, natomiast koszty utrzymania wynoszące +- 1500 złotych rocznie wyglądają zdecydowanie lepiej. Skąd tak niewysoka suma, niespełna 125 złotych miesięcznie? Podliczmy sobie:

  • Karma sucha i mokra: około 850-1000 złotych
  • Wizyty kontrolne u weterynarza: około 100-150 złotych
  • Zabawki, gryzaki, smycze i inne gadżety: około 200-250 złotych
  • Pozostałe, nieplanowane koszty: nie więcej niż 200 złotych

Oczywiście, jest to bardzo uproszczony budżet, a każdy cavapoo może wygenerować nieco inne koszty: jednemu wystarczą dwie piłeczki i smycz, ale za to będzie mieć apetyt za dwóch, inny z kolei będzie jadł mniej, lecz szybko znudzą mu się dotychczasowe zabawki i zażąda nowych. Postawmy w tym miejscu kropkę – zakup czworonoga stanowi z pewnością wysoki koszt, natomiast rasa ta jest jedną z najtańszych w utrzymaniu. A w następnym wpisie odpowiem na kolejne z najczęściej zadawanych przez Was pytań: Czy cavapoo wymaga szczególnej uwagi? ? do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *