OH MY DOODLES!

Neurostymulacja szczeniąt

Cześć!?? Czy wiesz, dlaczego niektóre szczenięta są zdrowsze i bardziej odporne na stres? Być może nie jest to kwestia wrodzonej odporności czy naturalnych uwarunkowań. Wpływ na to może mieć stosowanie neurostymulacji szczeniąt?

Neurostymulacja to specjalna partia ćwiczeń, która pomaga rozwijać układ nerwowy psa. Polega ona na wykonywaniu czynności mających na celu wzmocnić organizm psiaka za pomocą bezpiecznych bodźców. Może to być zarówno stymulacja czynna, jak również bierna.

Szczenięta z mojej hodowli poddawane są neurotsymulacji mniej więcej od 6 dnia życia, czyli w kluczowej fazie rozwoju. Stawiam na pobudzanie kończyn poprzez dotykanie opuszków patyczkiem do uszu oraz kontakt z rozmaitą fakturą, na przykład z mokrym lub schłodzonym ręcznikiem lub z ciepłą dłonią. Dzięki temu rozwój psiaków przebiega jeszcze efektywniej, a zdrowie zwierząt zostaje dodatkowo wzmocnione. Kolejnym ćwiczeniem wspomagającym rozwój, które postanowiłam wykonywać moim szczeniakom to ścieżka kontrastowa i żelowe kształty. Miękkie elementy pozwalają psim łapkom na bezpieczne zapoznawanie się z fakturami, a wielobarwne kształty ???? stymulują funkcje wzrokowe psiaka. Dlaczego akurat czerwony, niebieski i żółty? ??? Zgodnie z badaniami neurologii zwierzęcej, psiaki najlepiej reagują na te kolory, co sugeruje, że po prostu lubią te barwy! Dzięki temu otrzymujemy przyjemną zabawę połączoną z pożytecznym neurostymulowaniem młodych czworonogów.
Osobiście uważam, że stymulacja szczeniąt w tak wczesnej fazie rozwoju jest kluczowa, a wykonana prawidłowo zaprocentuje w przyszłości? Poniżej zamieszczam Wam kilka zdj, a więcej z naszej codzienności znajdziecie na naszym IG @cava_doodles ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *