OH MY DOODLES!

Mini goldendoodle – czym się różni od cavadoodle?

Cześć! ? Jak zapewne zauważyliście, na moim blogu pojawiło się już kilka wpisów na temat cavoodli, natomiast na stronie wpisałam informację o hodowli dwóch rasach psów. Czy celowo zaniedbałam mini goldendoodle? A może zwyczajnie o nich zapomniałam? Absolutnie nie! ☺️ Mini goldendoodle są równie urocze i ciekawe jak cavapoo, choć można wyszczególnić kilka różnic pomiędzy nimi. 

Jak sama nazwa wskazuje, podstawowa różnica polega na ich pochodzeniu. Cavadoodle to hybryda powstała z cavaliera i pudla, zaś mini goldendoodle to krzyżówka golden retrievera i pudla. Kolejna rozbieżność ujawnia się w rozmiarze. Cavadoodle mierzy sobie od 30 do mniej więcej 40 cm, a rasa mini goldendoodle odpowiednio od 35 do nawet 60 centymetrów . Wszystko zależy od generacji. Jeśli mamy do czynienia z generacją F1 to naturalnie goldendoodle osiągnie nieco większe rozmiary. W kolejnych generacjach już powstałej hybrydy rozmiary mogą się troszkę różnić? Odpowiednio różnić się będzie też ich waga. Podczas gdy waga cavapoo waha się od 6 do 10 kilogramów, mini goldendoodle waży z reguły od 8 do 18 kilogramów – (w zależności jakiej będzie generacji). Umaszczenie tak jak w przypadku cavapoo także bywa różnorodne. Mogą mieć szatę koloru złotego, czerwonego, białego, kremowego i czarnego. Struktura włosa jest bardzo zbliżona do cava? – są wciąż tak samo miękkie i milutkie w dotyku 🙂 

Temperament psiaków jest praktycznie identyczny, choć mini goldendoodle wykazują się odrobinę większą chęcią do zabaw z innymi zwierzętami. Nie zrażają się tym, że kot na nie prychnie, że pies na nie warknie – pozwalają sobie na większe “pole manewru”, gdy wyczują negatywne nastawienie pupili. Nie oznacza to jednak, że reagują agresją na agresję ?. Nie dają się sprowokować, nie odpowiadają na zaczepki w negatywny sposób, wiedzą, w którym momencie należy się wycofać. Charakter i sposób zachowania mini goldendoodle jest niemal identyczny jak ten, który prezentuje rasa cavapoo – przyjacielski, radosny, towarzyski, chętny do zabaw oraz pracy z człowiekiem.?

1 thought on “Mini goldendoodle – czym się różni od cavadoodle?”

  1. Dzień dobry, bardzo chciałbym posiadać mini goldendoodla ale nie wiem gdzie można kupić takiego psiaka. Czy są osiągalne w Polsce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *