OH MY DOODLES!

Jak zadbać o naszego pupila w okresie zimowym?

Jak zadbać o psa w okresie zimowym?

Cześć w sobotę!???Co roku, na przełomie grudnia, wielu właścicieli psów zastanawia się, jak zadbać o psa w zimie. Jest to bardzo istotne pytanie, ponieważ chłodne, śnieżne dni są mniej lub bardziej wymagające dla każdej rasy zwierząt. Poniżej prezentuję Wam moje pomysły, w jaki sposób należy dbać o psiaki zimą. ?

Troska o zwierzaka zaczyna się już w domu, podczas podawania karmy. Dieta psa w zimie powinna być bardziej kaloryczna, bogatsza w tłuszcze, a porcje mogą być większe lub częstsze. Sucha karma powinna być w pełni zbilansowana, bogata w białko, a mokra musi uzupełniać dietę o witaminy i makroelementy. Do pokarmu warto dodawać warzywa,które zawierają dużą dawkę witamin A, D, E i K. Czyli np. marchewka, papryka słodka (ostatnio bardzo zasmakowała Fidze!) buraki, dynia – która jest również zdrowym dodatkiem do diety naszego pupila. Dwie, trzy krople oliwy z oliwek lub siemię lniane dodawane co jakiś czas do karmy mokrej wpłyną z korzyścią również na sierść psa.

Zakładam, że wszyscy z Was trzymają psa w domu, dlatego nie rozwodzę się nad tym, jak ważne jest zapewnienie ciepłego, przytulnego legowiska. Jeśli jednak ktoś z Was pozostawia psa na dworze, to musicie pamiętać o obłożeniu i wyściełaniu budy grubymi, najlepiej polarowymi kocami. Absolutnie niedopuszczalne jest pozostawienie psa nocą na dworze – temperatury spadające do minus 15 stopni są niezwykle dokuczliwe i mogą spowodować poważne konsekwencje zdrowotne. ?

O czym jeszcze warto pamiętać? O rozsądnych, krótkich spacerach w mroźne dni, a w cieplejsze – o nieco dalszych wyprawach niż “dwie rundki wokół bloku”. ? Dobrze byłoby, gdyby pies ubrany był w ciepłe, zimowe ubranka, takie jak swetry czy kurtki. Wbrew pozorom, w tym okresie powinniśmy się solidnie przyłożyć do wyczesywania sierści – odpowiednio utrzymana i zadbana potrafi niebagatelnie zwiększyć właściwości izolacyjne. Skoro o sierści mowa – bardzo ważne jest przystrzyganie psa w okolicy łap – w przeciwnym wypadku brud, sól i grudki lodu mogą bardzo negatywnie wpłynąć na komfort pupila. I tutaj naszym naszym niezbędnikiem jest masło ochronne na łapki i nosek firmy TOTOBI. A Wy, jakie macie metody na zimowe okresy z pupilem??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *