OH MY DOODLES!

Jak cavadoodle reaguje na obce osoby?

Hej hej! Dzisiaj kolejne pytanie, które szczególnie ważne wydaje się być dla towarzyskich osób. Jak cavapoo zareaguje na moich przyjaciół? Jak zachowa się w towarzystwie rodziny, znajomych i bliskich? Zapewne każdy choć raz spotkał się z psem, który dość nerwowo reaguje na nieznajomych – szczeka, warczy, przybiera agresywną postawę. Zapewne jest to nieprzyjemne spotkanie, które stresuje zarówno napotkaną osobę, właściciela, jak i jego psa. Czy ten problem dotyczy również rasy cavapoo?? 

Jeśli śledzicie mojego bloga, odpowiedź na to pytanie nie będzie dla Was zaskoczeniem. Cavadoodle należą do ras o łagodnym, przyjaznym usposobieniu, które bardzo dobrze reagują na nowe osoby, jak i towarzyszące zwierzęta. Mimo swojej naturalnej energii i wręcz rozpierającej chęci do zabawy, nie są natarczywe i potrafią zrozumieć, że ktoś może nie mieć ochoty na energiczne i żywiołowe kontakty. Dzieje się tak przede względu na niesamowitą inteligencję tych ras oraz umiejętność “czytania” sygnałów i emocji wysyłanych przez ludzi. Jeśli psiaki spostrzegą, że ktoś jest przygnębiony, apatyczny lub zmartwiony, to najpewniej położą się obok i będą po prostu czuwać. Jeśli zobaczą, że ktoś jest agresywny, bardzo negatywnie nastawiony i nie chce kontaktu – uszanują to i wycofają się. A co najważniejsze nie odpowiedzą agresją na agresję. ? Cavapoo najlepiej oczywiście “dogadają się” z miłośnikami psów, od których pozytywna energia aż kipi, a chęci do zabawy praktycznie się nie kończą. Równie dobrze odnajdą się w towarzystwie innych psów o łagodnym usposobieniu. Wszystkie DOODLE to ich zdecydowanie ulubieni kompani.?

Cavadoodle przywiązują się do swoich właścicieli, dlatego bardzo często obserwuje się zachowanie “przyjaciel mojego przyjaciela jest moim przyjacielem”. Jeśli psy wyczują, że ich właściciel bardzo dobrze z kimś się zna, lubi i chętnie spędza czas, to bardzo prawdopodobne będzie, że i psy przywiążą się do bliskich swojego właściciela. Co więcej, jeżeli przez nasz dom przewija się spora liczba gości, to cavapoo nie będzie miał z tym żadnego problemu – nie są to nadzwyczaj terytorialne zwierzęta, dlatego chętnie przywitają odwiedzających u progu drzwi. Śmiało możecie więc zaprosić znajomych, rodzinkę bez obaw, że pies nerwowo zareaguje na obcych. ??

do następnego ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *