OH MY DOODLES!

Doodle – rasy hybrydowe.

Cześć wszystkim!:) Ostatnimi czasy stało się to, na co byłam przygotowana od pewnego czasu – również mnie i moje psiaki dosięgła fala hejtu, pomówień i oczerniania.? Nie należę do pieniaczy i awanturników, dlatego ani nie pójdę z tym do sądu, ani też nie będę się wdawać w prymitywne i bezpodstawne dyskusje. Zauważyłam jednak, że hejterzy wykazują się nieznajomością pojęcia “hybrydy” oraz “rasy hybrydowej”, więc z dedykacją dla nich kilka słów ode mnie?

Zapewne niejednokrotnie spotkaliście się ze słowem “hybryda” chociażby w kontekście samochodów spalinowo-elektrycznych czy też lakierów do paznokci. Tak też jest i w przypadku psów, które powstają na skutek skrzyżowania dwóch podobnych ras. W przypadku cavapoo jest to połączenie Cavalier king charles spaniel oraz Pudla miniaturowego lub toy. To nie jedyny przypadek sukcesywnie połączonych psiaków. Przykładem mogą być Dorgi hodowane przez samą królową Elżbietę II czy Wilczaki czechosłowackie, które zostały uznane przez FCI mimo faktu, że jest to rasa hybrydowa.??‍♀️

Tworzenie hybryd jest procesem etycznie usprawiedliwionym, jeśli służy jakiemuś celowi, np. wyeliminowaniu najczęstszych schorzeń czy połączeniu pozytywnych cech dwóch ras. Na przykładzie cavapoo będzie to wysoki walor kynoterapeutyczny i inteligencja cavaliera z “maskotkowością” i potulnością pudli. Hybrydy te są poddawane szeregom badań genetycznych i kontroli weterynaryjnych co sprawia, że hodowcy ras hybrydowych nie mogą absolutnie niczego ukrywać. Jeśli jednak hybrydyzacja uznanych ras służy wyłącznie do pomnażania kapitału pseudohodowcy, wówczas nie można dawać przyzwolenia na takie krzyżowanie. ?

Skąd więc taki hejt, który na mnie spadł? Podejrzewam, że jest to albo niewiedza na temat psiaków, albo przesadna uszczypliwość członków ZKwP, albo celowe działanie pseudohodowców?Nie wiem i nie mam zamiaru sie w to zagłębiać? Niedoedukowanym więc polecam zasięgnąć do źródeł (a tych jest sporo, badania nad cavadoodle’ami trwają od lat 70-tych ubiegłego wieku), hermetycznie nastawione osoby będą w końcu zmuszone zrozumieć postęp i ducha zmian, a pseudohodowcom powiem tylko tyle, że karma wraca.? Jeśli więc kiedykolwiek spotkacie się z hejtem w Waszą stronę lub w stronę Waszych psiaków, pamiętajcie, że jesteście właścicielami najcudowniejszych stworzeń na ziemi, które Was bezgranicznie kochają. Nie warto przejmować się uszczypliwością wynikającą z poglądów danej osoby, niewiedzy lub czystej zazdrości. Kochajcie siebie i swoje psiaki bez względu na to, co złośliwi mówią na Wasz temat! 🙂

Miłego dnia☀️

4 thoughts on “Doodle – rasy hybrydowe.”

  1. Merhabalar,

    Kaliteli içerik için size ayrıca teşekkür ediyoruz. Bize Tourwix ailesi olarak, turizm sahasında, öncelik olarak kaliteli hiztmet vermekdeyiz. Söz konusu aile ile tatil olunca, o zaman ilk düşümemiz gerken havalimanı transferi olacaktır, Cünki tatil havalimanından başlar. O zaman siz de havalimanı transferinizi şimdiden sipariş verin. Size en iyi Havalimanı transfer hizmet,vermeyi sözünü veriyoruz.

    Rezervasyon için https://www.tourwix.de/tr/ yapa bilirsiniz.

  2. I enjoyed reading your post. Your writing style is engaging and your points are well-articulated. Looking forward to reading more from you!

  3. Thank you for sharing your perspective on this topic. Your ideas have given me a lot to think about and I appreciate the effort you put into this post

  4. I enjoyed reading your post. Your writing style is engaging and your points are well-articulated. Looking forward to reading more from you!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *