OH MY DOODLES!

Czy Cavapoo dobrze znoszą podróże?

Cześć! ? Kolejny dzień, kolejna porcja wiedzy dla przyszłych i obecnych posiadaczy psów rasy cavadoodle. Czy te psiaki dobrze znoszą podróż? Czytając poprzednie wpisy, część z Was zaczęło się zastanawiać, czy tak energiczne stworzenie będzie w stanie usiedzieć cierpliwie kilka godzin jazdy autem, pociągiem lub innym środkiem lokomocji. Przyznam się szczerze, że na początku sama się nad tym zastanawiałam, dlatego po przestudiowaniu tematu dzielę się z Wami moją wiedzą i moim doświadczeniem. ?

Na samym początku opowiem Wam o krótkich, niezbyt odległych podróżach, które odbywać można komunikacją miejską. Ten typ podróży jest jak najbardziej dopuszczalny, o ile wcześniej uczyliście psiaka bezwzględnego posłuszeństwa. Musicie mieć pewność, że kiedy powiemy naszemu cavapoo “siad”, on usiądzie, kiedy powiemy “nie”, on zaprzestanie swojego zachowania. Trzeba panować nad energią psa, która dodatkowo będzie stymulowana przez ciekawskich towarzyszy podróży, w szczególności przez dzieci.?????? Absolutnie przecież nie możecie dopuścić do sytuacji, w której tracicie kontrolę nad czworonogiem, a ten zaczyna radośnie skakać pośród niekoniecznie zadowolonych współpasażerach.? Jeśli jesteście przekonani, że panujecie nad temperamentem cavapoo, to nic nie stoi na przeszkodzie, by odbywać takie krótkie podróże.

Drugim, zupełnie innym typem podróży jest długodystansowy wyjazd samochodem, autokarem lub pociągiem, która potrwa co najmniej kilka godzin. Musicie mieć świadomość, że psiak zupełnie inaczej odczuwa podróż niż Wy – to, że po 2 godzinach jazdy nie odczuwacie zmęczenia, nie oznacza, że pies jest równie rześki.? Na długie dystanse musicie zaplanować postoje. Co około dwie godziny warto zrobić 15-20 minut przerwy, by cavapoo mógł trochę pospacerować na świeżym powietrzu. Często jeździmy z Poznania do Gdyni. Taka podróż trwa około 4 godzin. W trakcie jazdy zazwyczaj robimy dwa postoje ? Moje psiaki w trakcie takiej trasy są raczej rozleniwione. Nie przejawiają zbytniego zainteresowania czynnikami zewnętrznymi ( korki, sygnały dźwiękowe itp).
Podróże z nimi to czysta przyjemność!??

do następnego ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *