OH MY DOODLES!

Czy cavadoodle może przebywać z dziećmi?

Dzień dobry wszystkim fanom czworonogów! Szczególnie serdecznie pragnę się przywitać z rodzicami oraz osobami, które niedługo spodziewają się potomstwa. Dlaczego? Ponieważ dzisiejszy post kieruję właśnie do Was – odpowiadam na pytanie dotyczące relacji na linii cavadoodle ? – dzieci ??????.

Cavapoo, jak podkreślałam w poprzednich wpisach, to przede wszystkim psy łagodne, radosne, żywiołowe, chętne do zabawy. Czyż nie są to także cechy typowego dziecka w wieku 3-9 lat?? Wniosek nasuwa się zatem sam – ta rasa będzie doskonałym towarzyszem nie tylko seniorów i dorosłych, ale też i tych młodszych domowników. Oczywiście, starsze dzieci także doskonale odnajdą się przy tej rasie, a jednocześnie nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo czy to pociechy, czy to psa. Doskonałym pomysłem wydaje się wspólny spacer z dzieckiem i czworonogiem połączony z zabawą w parku – nie tylko wpłynie to pozytywnie na relacje panujące w domu, to także doskonała propozycja na rozładowanie stresu i zrelaksowanie się po ciężkim dniu w pracy. Na świetną interakcje wpłyną również wspólne zabawy w domu. I tu nie tylko mam na myśli zabawę z szarpakiem, piłeczką czy maskotką, ale warto od czasu do czasu wprowadzić zabawę umysłową, taką w której trzeba troszkę pogłówkować. Najbardziej ulubioną aktywnością u nas jest szlak smaków! Przypuszczam,że każdy domyśla się o co mi chodzi, ale oczywiście napiszę co dokładniej mam na myśli. Zazwyczaj w tej zabawie uczestniczą moje dwie córki i nasze trzy psy. Jedna z dziewczynek pilnuje psy w innym pomieszczeniu a druga ma za zadanie rozsypać smaczki i stosownie je ukryć. Na komendę start druga z dziewczynek wypuszcza nasze psiaki. ☺️ Moje kochają tego typu aktywności, i sądzę, że każdemu pupilowi taka zabawa może się bardzo spodobać. Poza samą rozrywką, należy zwrócić uwagę na rolę cavadoo w rozwoju dziecka – opieka nad psem to doskonała szkoła odpowiedzialności, przedsmak tego, co dla nas, dorosłych, jest codziennością. To także wielowektorowe kształtowanie psychiki dla naszych pociech: empatia, wrażliwość, poczucie obowiązku, panowanie nad emocjami i szacunek dla wszystkich istot żywych. 

Przy całym szeregu zalet, warto edukować swoją pociechę, że pies nie był, nie jest i nigdy nie będzie zabawką – to przede wszystkim żyjąca i czująca istota, którą należy kochać i szanować tak, jak drugiego człowieka. ♥️

Do następnego ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *